paznokcie-a-odzywki

Odżywki do paznokci – co powinny zawierać?

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które mają za zadanie wzmocnić nasze paznokcie. Najczęściej sięgamy po odżywki do paznokci, które nie tylko mają za zadanie wzmocnić nasze paznokcie, ale nadać im ładnego, naturalnego koloru. Jak wybrać odpowiedni preparat, który na pewno na nas zadziała? Najlepiej sprawdzić przede wszystkim skład produktu. Pamiętaj, że im bliżej w składzie znajdują się składniki aktywne, tym odżywka będzie mocniejsza, a efekt po jej zastosowaniu lepszy i bardziej widoczny. Jakie substancje owinny znaleźć się w dobrej odżywce do paznokci?

Krzem

Krzem jak wiemy odgrywa kluczową rolę w tworzeniu się struktur kości, podobnie jak wapń. Dzięki krzemowi zmniejsza się ryzyko powstawania chorób nowotworowych, a jego suplementacja pozwala na przeciwdziałanie chorobom wieńcowym. Krzem działa również na naszą skórę i paznokcie, ponieważ działa na nie wzmacniająco i regenerująco. Dzięki krzemowi paznokcie są bardziej twarde, mniej podatne na uszkodzenia i mają gładszą strukturę. Nie łamią się i nie rozdwajają. Podobnie jak wapń, krzem pozwala na szybszy wzrost paznokci.

Cynk

Niedobór cynku sprawia, że na paznokciach powstają nieestetyczne białe plamki, paznokcie są łamliwe i kruche. Cynk zawarty w odżywce pozwoli na wzmocnienie płytki, rozjaśnienie jej, zmniejszenie rozdwajania się paznokci. Cynk sprawi, że paznokcie będą twardsze i mocniejsze. Wpłynie także na ich szybszy wzrost, co pozwoli na cieszenie się długimi i mocnymi paznokciami przez długi czas. Można włączyć cynk do diety lub zastosować odżywki jak te od Evonails.pl które pomocą osiągnąć taki efekt.

Wapń

Wapń wpływa nie tylko na mocne kości, ale także na mocne paznokcie. Niedobór tego składnika sprawia, że paznokcie są kruche i rozdwajają się. Nic dziwnego – w końcu wapń jest budulcem naszych paznokci. Wapń pomaga w odbudowie paznokci, sprawia, że są mniej kruche i łamliwe, nie rozdwajają się i nie rozwarstwiają. Nie będziemy musiały zmagać się z zadziorkami i nieestetycznymi brzegami paznokci. Będą rosły o wiele mocniejsze i odporne na uszkodzenia.

Witamina C

Ta witamina bardziej kojarzy nam się ze wspomaganiem odporności i zdrową skórą, ale jest ona również świetna dla paznokci. Witamina C naturalnie rozjaśnia płytkę paznokcia, przez co jest wygląda lepiej. Dodatkowo odżywia skórki paznokci, które będą się mniej wysuszały.

Polecamy także firmę Lores.