Krem na mróz bez gliceryny

Jesień i zima to czas, kiedy w sposób szczególny należy dbać o dłonie. Najlepiej poprzez zastosowanie specjalistycznych kremów pielęgnacyjnych oraz ochronnych. Wiele kobiet rozglądając się za kremem do rąk na okres jesienno-zimowy, szuka tego produktu, który jest pozbawiony gliceryny. Na myśl nasuwa się pytanie – dlaczego? Niektóre panie dziwią się z tego powodu, ale to akurat da się wytłumaczyć.

Zgodnie z tym, co mówi teoria naukowa, wilgotność powietrza w mroźny dzień jest niska i przyczynia się do wysuszenia skóry. Gliceryna natomiast wiąże wodę, która przekształca się w lód, a następnie rozszerza swoją objętość. Tym sposobem może dojść do pękania skóry. To ani przyjemny widok, ani też miłe uczucie. To dlatego zaleca się na ten czas stosowanie kremu, który jednak tej gliceryny nie zawiera. Tylko pytanie – czy w ogóle są takie kremy? Okazuje się, że nie za dużo, ale jak najbardziej występują.

Zarówno jesienią, kiedy jest już coraz chłodniej i tym bardziej zimą, gdy temperatura znacznie spada poniżej zera, trzeba dbać o swoje dłonie. Należy wówczas stosować rozmaite kremy ochronne, a jest ich do wyboru całkiem dużo. Nie powinno się natomiast używać ich sporadycznie, lecz regularnie i zawsze po umyciu dłoni, bo czynność ta przyczynia się tylko do zmycia jego warstwy. Wydajne kremy powinny mimo wszystko wystarczyć na długi czas stosowania.

Wielu producentów oferuje kremy z gliceryną, informując, że takie są najlepsze. Zresztą osoby, które nie wiedzą, jak działa ten składnik w czasie zimnych dni, myślą, że faktycznie taka jest prawda. Tymczasem sprawa ma się zupełnie inaczej. Z uwagi na to, że wybór kremów jest spory, a w ofercie dobrych drogerii można znaleźć zarówno te z danym składnikiem, jak też i bez niego, warto sięgnąć po produkt pozbawiony gliceryny. Tak będzie bezpieczniej dla dłoni.

Takie porady mają dla swoich klientek kosmetolodzy, którzy dysponują zdecydowanie większym doświadczeniem w tym zakresie, niż osoby, które te kremy stosują. Takimi informacjami powinny się dzielić sprzedawcy, ale im zwykle zależy tylko na tym, aby jak najszybciej pozbyć się wielu produktów i na tym zarobić. Także najlepiej zadbać o swoje interesy samodzielnie i wcześniej zorientować się, jaki krem będzie na zimę najlepszy.

Kremy do rąk powinno się także stosować u małych dzieci. Ich malutkie dłonie też muszą być odpowiednio zadbane. Tym bardziej biorąc pod uwagę potrzeby tych maluchów, trzeba zwrócić uwagę na zawartość kosmetyku, jego działanie i stopień ochrony, jaki zapewnia. Niektórzy pytają, czy kremy bez gliceryny są tańsze niż z gliceryną. Ceny są bardzo zbliżone, więc obecność tego składnika oraz jego brak nie ma na to najmniejszego wpływu. Z uwagi na to, że zima zbliża się wielkimi krokami, warto już teraz pomyśleć o tym, jaki krem się zastosuje na swoje dłonie. W końcu trzeba o nie dbać i najlepiej zacząć to robić jak najwcześniej. To przyczyni się do poprawy ich kondycji oraz wyglądu. Warto pamiętać o tym, że zadbane dłonie to wizytówka każdego człowieka.