dlonie-starsza-osoba

Czy dłonie można odmłodzić?

Praca, brak stosownej pielęgnacji, stosowanie niewłaściwych kosmetyków, unikanie rękawiczek w okresie zimy – wszystko to może negatywnie oddziaływać na kondycje oraz wygląd dłoni. Nie wszystkie kobiety o nie dbają, czasem po prostu nie mogą tego robić, bo nie mają czasu, pieniędzy lub pojawiają się jeszcze jakieś inne okoliczności, które to uniemożliwiają. W ten sposób dłonie zaczynają się starzeć. Efekt jest jeszcze gorszy, kiedy kobieta jest już w średnim wieku. Pytanie wobec tego, czy można coś z tym zrobić? Czy można w jakiś sposób odmłodzić dłonie? Podobno tak. A sposobów jest wiele.

Na dłoniach mogą pojawić się pewne plamy pigmentacyjne. One występują na skutek zbyt intensywnego nasłonecznienia. Dlatego też każda kobieta przed wyjściem na słońce powinna stosować krem do rąk z filtrem SPF 30. Jeżeli plamy są już widoczne na dłoniach, trzeba rozpocząć stosowanie kremu rozjaśniającego przebarwienia. Trzeba tylko pamiętać o tym, aby stosując ten produkt dostosować się do zaleceń producenta. Może zdarzyć się tak, że niewłaściwe proporcje lub zły sposób stosowania przyczyni się do uzyskania skutku odwrotnego do zamierzonego.

W pewnym wieku na dłoniach pojawiają się bardzo widoczne żyły. Oczywiście może to być objaw jakiejś poważnej choroby, ale nie musi. Po rozpoznaniu przyczyny wystarczy zabrać się za proste czynności, aby poprawić ich wygląd. Wyraźne żyły zawsze kojarzą się ze starością, a tak wcale być nie musi. Jeżeli jednak będą wynikiem zaniedbania, wystarczy odpowiednio się nimi zająć. Niestety nie ma w tej kwestii dobrej wiadomości. W tej sytuacji trzeba wykonać zabieg polegający na usunięciu żył. Innym sposobem jest po prostu zastosowanie trwałych korektorów kosmetycznych, które przyczyną się do pokrycia ciemnych żył. Co prawda jest to czynność, która należy wykonywać bardzo często, ale na pewno jest to lepsze niż zabieg, który może różnie się skończyć.

Efekt starych dłoni zapewnia przesuszona skóra. Dlatego nie należy do tego doprowadzać, a jeżeli już skóra faktycznie jest sucha, trzeba ją odpowiednio nawilżać. Duży wybór kosmetyków przeznaczonych do tego celu tylko ten proces ułatwia, przykłady:

Można wobec tego mieć pewność, że prędzej czy później wygląd dłoni całkiem się zmieni, oczywiście na lepsze. Nie jest to jakiś szczególny wyczyn, a efekt może być duży.

Efekt starych dłoni wywołują zaniedbane, przebarwione paznokcie. Jeżeli problem nie leży po stronie grzybicy, to warto od czasu do czasu przemyć je w soku z cytryny. Nie wystarczy pomalować paznokcie, aby uzyskać efekt młodszych dłoni. Nie chodzi tu tylko o to, aby paznokcie te kamuflować, ale uzdrowić. Przecież paznokcie w naturalnej wersji bez lakieru też mogą ładnie wyglądać i zdobić damskie dłonie. Muszą być tylko zdrowe i zadbane. W ofercie drogerii są specjalne kosmetyki, które pomogą poprawić kondycję paznokci. Przed malowaniem ich na kolor warto wcześniej stosować bazę ochronną.

Zadbane dłonie od razu wyglądają na młodsze. Trzeba wobec tego zabiegi te wykonywać regularnie i wcześniej, a nie dopiero w momencie, kiedy zauważa się ten problem.