Terapia osoczem bogatopłytkowym w usuwaniu zmarszczek

Terapia osoczem bogatopłytkowym to jedna z nowocześniejszych metod stosowanych obecnie w gabinetach kosmetycznych w walce ze zmarszczkami. Zabieg ten zwany jest inaczej wampirzym liftingiem. Jest to doskonała alternatywa dla wszystkich pań, które boją się efektu sztucznego naciągnięcia skóry, który występuje zazwyczaj w przypadku usuwania zmarszczek z zastosowaniem botoksu. Na czym polega terapia osoczem bogatopłytkowym i co sprawia, że ma coraz większe grono zwolenników?

Przebieg zabiegu z użyciem osocza bogatopłytkowego

Zabieg trwa zazwyczaj około jednej godziny, a jego całkowity koszt to od około 1000 do 2500 zł. Aby wykonać ten zabieg, musimy pobrać od klientki około 8 ml krwi. Lekarz oddziela następnie czerwone krwinki (erytrocyty) od osocza, które zawiera płytki krwi. Stosuje się w tym celu specjalną wirówkę z odpowiednim jałowym żelem. Następnie do osocza z płytkami krwi (trombocytami) dodawany jest specjalistyczny czynnik, który aktywuje te trombocyty do wzmożonej produkcji tzw. cytokin, czyli białek stymulujących procesy wzrostu komórek. Tak uzyskane osocze bogatopłytkowe (https://cmeik.pl/oferta/osocze-bogatoplytkowe/) jest wprowadzane do skóry z zastosowaniem mezoterapii lub wolumetrii. Po zabiegu skóra jest jędrna, elastyczna, lepiej ukrwiona, a zmarszczki znacznie spłycone. Efekt utrzymuje się zazwyczaj około pół roku. Zabieg mogą stosować również mężczyźni mający problem z łysieniem. Terapia z wykorzystaniem osocza pobudza bowiem proces wzrostu włosów. 

Polecamy: Kosmetyki dla dzieci i niemowląt Ekomaluch

Przeciwwskazania do zabiegu z zastosowanie osocza bogatopłytkowego

Osocze bogatopłytkowe nie powinno być stosowane u osób przyjmujących preparaty antykoagulacyjne. Zabieg z jego wykorzystaniem nie jest też wskazany u osób, które cierpią na różne choroby krwi czy choroby nowotworowe. Szczególną ostrożność powinny zachować także pacjentki będące w ciąży lub karmiące piersią. We wszystkich pozostałych przypadkach jest to metoda bezpieczna i nie zagraża naszemu zdrowiu, ale musi przeprowadzać ją specjalista w odpowiednich warunkach i na profesjonalnym sprzęcie. 

Przy współpracy: https://cmeik.pl/