Popularne mity dotyczące operacji plastycznych

Wiele osób, na myśl o operacji plastycznej, przeszywają ciarki po plecach, a przed oczami pojawiają im się portrety osób wyglądających sztucznie i całkowicie nienaturalnie. Jednakże nie każda operacja plastyczna musi się tak skończyć. Efekt dobrze przeprowadzonego zabiegu chirurgicznego powinien być naturalny i subtelny. Mimo tego, że w dzisiejszych czasach operacje plastyczne są na porządku dziennym, a medycyna estetyczna dynamicznie rozwija się wciąż istnieje bardzo wiele mitów na temat chirurgii plastycznej. (https://cmeik.pl/oferta/chirurgia-plastyczna-3/)

Nienaturalny wygląd?

Pierwszym mitem związanym z operacjami plastycznymi jest to, że człowiek, który się im podda będzie wyglądał nienaturalnie, a jego twarz będzie „napompowana”. Wciąż zdarzają się przypadki osób, które finalnie właśnie w taki sposób kończą, jednakże najczęściej jest to ich własna decyzja. Lekarz chirurgii plastycznej w każdej chwili może odmówić wykonania zabiegu jeśli uzna, że to czego wymaga klient będzie niebezpieczne lub będzie wyglądać zbyt sztucznie, jednak istnieje sporo osób, które nie poddają się i mimo ostrzeżeń wykwalifikowanego lekarza podejmują się kolejnej z rzędu operacji plastycznej. Głównym celem korekcji plastycznej jest naturalne i subtelne skorygowanie mankamentów, a nie zmiana twarzy w nienaturalną lub sztuczną, dlatego przed zdecydowaniem się na zabieg warto znaleźć dobrego i doświadczonego chirurga z dobrymi opiniami oraz umówić się z nim na spotkanie, na którym lekarz medycyny estetycznej rozwieje wszelkie wątpliwości związane z samym zabiegiem i czynnościami pooperacyjnymi.

Tylko dla bogatych?

Kolejnym mitem jest to, że operacje plastyczne mogą wykonywać tylko i wyłącznie bogaci lub sławni ludzie. Niestety na rozwój tego mitu duży wpływ ma również sytuacja na rynku medycyny estetycznej sprzed kilku lat, kiedy to operacje plastyczne faktycznie były zarezerwowane tylko i wyłącznie dla osób bardziej majętnych i operujących większą ilością gotówki. Dziś jest już inaczej, ponieważ zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej stały się bardziej popularne właśnie za sprawą celebrytów i nie są już aż tak drogie i niedostępne jak niegdyś. Obecnie zaczęły powstawać również finansowe usługi medyczne, umożliwiające spłacenia kosztów operacji na raty.

Efekty do końca życia?

Niestety kolejnym mitem jest utrzymywanie się efektów operacji przez całe życie. Korekcja plastyczna wykonywana przez profesjonalnego lekarza chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej ma za zadanie nieco poprawić nasz aktualny wygląd, co oznacza, że wstrzykiwane substancje będą się starzeć wraz z ciałem w naturalny i subtelny sposób odmładzając je. Na szczęście istnieje rozwiązanie, które umożliwi utrzymanie się efektów operacji korekcyjno-plastycznej znacznie dłużej. Jest nim prowadzenie zdrowego stylu życia i troska o swoją własną skórę. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą: https://cmeik.pl/oferta/