team building

Gra terenowa dla firm – sposób na integrację?

Gry terenowe dla firm to z jednej strony świetna forma spędzania czasu i po prostu zabawy znajomych z pracy. Z drugiej zaś strony to doskonały sposób na budowanie integracji zespołowej i kolektywnej społeczności, która później zdobyte kompetencje może przenieść na grunt zawodowy.

Integracja pracowników – jak skutecznie zbudować zgrany zespół?

Imprezy integracyjne to rodzaj wydarzeń, które są organizowane cyklicznie, aby członkowie zespołów z pracy mogli lepiej się poznać, spotkać na płaszczyźnie poza miejscem wykonywania swoich codziennych obowiązków. Takie formy wydarzeń dla pracowników są bardzo istotne, ponieważ nie od dzisiaj wiadomo, że lepiej zgrany zespół na płaszczyźnie poza pracą, będzie także lepiej funkcjonował realizując projekty i zadania w ramach swoich obowiązków. A umiejętność pracy grupowej i kolektywne funkcjonowanie przełoży się finalnie także na osiągane wyniki i lepszą wydajność pracy. Dlatego też wszelkie formy zorganizowanej aktywności będą procentować. Świetną opcją na integrację zespołu są nie tylko imprezy firmowe, ale przede wszystkim gry terenowe. Na czym polegają tego rodzaju wydarzenia?

Gry terenowe – co warto o nich wiedzieć?

Gry terenowe są to pewnego rodzaju rozgrywki rozgrywane tu i teraz w świecie rzeczywistym i w rzeczywistym czasie. Zazwyczaj polegają na delegowaniu zadań, budowaniu zaufania do członków, ścisłej współpracy wszystkich osób, nauce komunikacji, wykorzystywaniu mocnych stron poszczególnych członków. Innymi słowy jest to fabularna wersja naszej rzeczywistości, podczas której będziemy musieli zespołowo wykazać się odpowiednimi kompetencjami. Nie tylko indywidualnymi kompetencjami, ale przede wszystkim zrozumieniem, że wygrywa cały zespół i przegrywa zespół. A więc niezależnie od tego, jak silni będą poszczególni członkowie takiej rozgrywki, to tylko łączenie kompetencji pozwoli osiągnąć wymierny sukces. Gry terenowe pozwolą z jednej strony poznać się od strony swoich mocnych stron i słabości, budować więzi, ale przede wszystkim dobrze się bawić. Konieczność znalezienia poszczególnych artefaktów, wykazania się wiedzą czy jeszcze innego rodzaju umiejętnościami to jedna sprawa, ale drugą jest po prostu forma spędzenia wspólnie czasu poza codziennymi obowiązkami i zrobieniem czegoś kreatywnego w nieco innym anturażu. Dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących takie właśnie usługi. Autorskie gry terenowe często wykorzystują do uatrakcyjnienia samej gry nowoczesne technologie. Dzięki specjalnym aplikacjom możemy na bieżąco monitorować wszystkie elementy gry. Dzięki temu taka rozgrywka okazuje się jeszcze ciekawsza.

Więcej na: exploring.pl