Czy warto inwestować w nieruchomości w Hiszpanii?

Mimo wzrastających cen, hiszpańskie posiadłości wciąż mają niezwykle dobry stosunek wartości do ceny. Więc wielu przedsiębiorców w ostatnim czasie – z rozmaitych regionów – chce teraz zainwestować, podczas kiedy dostępnych jest oczywiście dużo ciekawych propozycji nieruchomości. Hiszpania chętnie przyciąga zagranicznych kontrahentów nieruchomości oraz przedsiębiorców.

Nowe sposoby na inwestowanie

Inwestycje w nieruchomości w Hiszpanii stają się jeszcze bardziej popularne, przede wszystkim poprzez osoby spoza tego kraju. Obcokrajowcy fascynują się hiszpańskimi pejzażami, natomiast również kulturą, jaka jest tam zakorzeniona od wieków. Jest to więc bardzo urokliwe miejsce, w jakim znaleźć można niezwykle dużo atrakcyjnych miejsc. Poza samą naturą ciekawe są również lokalne konstrukcje architektoniczne.

Gdzie poszukiwać nieruchomości pod inwestycję?

Słońce, plaża, owoce morze, życzliwi ludzie, interesujące zabytki – to może być scenariusz na świetnie spędzony wolny czas. By natomiast do tego doszło, należałoby zaciekawić się tematem, jakim jest inwestowanie w nieruchomości w ciepłych lokalizacjach. Jeżeli idzie o miejsca, gdzie apartamenty Hiszpania sprzedaż cieszą największą popularnością to przede wszystkim okolice Alicante lub Barcelony. Nie ma natomiast żadnych przeciwskazań, aby kupować dom na najem w mniejszym miasteczku oraz skoncentrować się na przykład na wynajmie długoterminowym, jaki wiąże się ze znacznie mniejszym zagrożeniem aniżeli tenże krótkoterminowy.

Jak dobrać nieruchomość?

Jeżeli chcesz nabyć nieruchomości Hiszpania możesz zastanowić się nad doborem domu w okazyjnej cenie, jaki potrzebuje remontu. Dzięki temu będziesz mógł zorganizować jego wnętrze w jakikolwiek sposób, natomiast potem sprzedać go z zyskiem. Doskonałym pomysłem jest również zakup nieruchomości, by ją wynajmować turystom, jacy odwiedzają Hiszpanię. Jest to dobry pomysł na to, w jaki sposób możesz zapewnić sobie pewne zyski z takiego najmu. Hiszpania jest kierunkiem wybieranym nie jedynie w czasie wakacyjnym, natomiast turyści chętnie zwiedzają nie jedynie umieszczone na wybrzeżach miejscowości, więc jest duża możliwość, iż Twój dom będzie cieszył się ogromną popularnością oraz będzie wielokrotnie rezerwowany.

Finansowanie zakupu nieruchomości w Hiszpanii

Poniektórzy zagraniczni nabywcy kupują nieruchomości bez kredytu hipotecznego, jednak jest szansa osiągnięcia finansowania na zakup domu. Hiszpańskie oraz zagraniczne banki udzielają kredyty hipoteczne; poszczególne oferują też specjalne propozycje dla emigrantów z danych krajów. Jako klienci z zagranicy może się wykazać, iż możesz uzyskać finansowanie niższe (LTV – loan-to-value) aniżeli obywatele Hiszpanii, co znaczy, iż będziesz wymagać większego wkładu własnego.

Artykuł przy współpracy: https://luksusowenieruchomoscihiszpania.pl/.