nails

Jak dbać o paznokcie – porady

Kobiety powinny dbać nie tylko o dłonie, ale również o paznokcie. Niektóre jednak ograniczają się tylko do regularnego ich skracania, aby funkcjonowanie na co dzień było łatwe i wygodne. Co wobec tego warto jeszcze robić, by móc cieszyć się naprawdę ładnymi paznokciami? Właściwie to wiele czynności, ale te nie zajmują dużo czasu.

Skracanie, pielęgnacja itp.

Przede wszystkim warto je regularnie skracać, aby nie uszkodzić płytki paznokcia, uderzając nią o twardą powierzchnię. Należy również stosować odżywki, które często są dostępne w postaci lakieru do paznokci. Ponadto warto używać specjalne kremy, które pielęgnują nie tylko dłonie, ale również paznokcie. Wybór takich produktów jest duży. Chcąc zadbać o swoje paznokcie, dobrze jest również niezbyt często je malować. Lakiery to fajna sprawa, paznokcie wyglądają bardzo kobieco. Jednak szkodzą płytce paznokcia. Oczywiście można je malować, ale nie powinno się zbyt długo pozostawiać w kolorze. Paznokcie potrzebują odpoczynku od lakieru, muszą oddychać. Gdyby tak się zastanowić, na pewno znalazłoby się jeszcze kilka innych sposobów pielęgnowania paznokci. Warto o nie dbać, ponieważ są wizytówką nie tylko naszych dłoni, ale nas w całości.

dłoń

Kobiety chętnie dbają o paznokcie, ale nie znają wszystkich metod. Szkoda, bo być może te, które stosują, są mało skuteczne. Warto wobec tego eksperymentować. Nawet szybkie i proste zabiegi na paznokcie mogą mieć na nie duży i przede wszystkim pozytywny wpływ. Im więcej takich zabiegów, tym tylko lepiej dla paznokci. Zresztą każda kobieta może się o tym sama przekonać.