materiał

Rozmowa kwalifikacyjna – jak się ubrać?

Strój ma ogromne znaczenie podczas robienia pierwszego wrażenia na potencjalnym pracodawcy. Schludna stylizacja, które nie jest ani zbyt formalna ani zbyt codzienna może zdziałać cuda. Choć później, w trakcie rozmowy liczą się przede wszystkim kompetencje, to założenie zbyt krótkiej sukienki lub sportowej bluzy może zostać źle odebrane i niekorzystnie wpłynąć na ocenę podczas podejmowania decyzji o zatrudnieniu.

Smart Casual

Jednym z najlepszych rozwiązań stylizacyjnych dla rozmowy kwalifikacyjnej jest styl określany mianem smart casual. Znajduje się on pomiędzy stylem formalnym, a nieformalnym. Wiele firm wyznacza ten właśnie rodzaj stylizacji na swój dress code. Nie jest zbyt zobowiązujący, ale jednocześnie tworzy pozytywny wizerunek firmy i jej pracowników. Do stworzenia stylizacji smart casual niezbędna będzie odzież damska składająca się zarówno z eleganckich, jak i luźniejszych elementów.

seksapil

W całej kompozycji powinny znaleźć się spodnie z materiału. O ile w casualu jeansy to dobry pomysł, to w przypadku smart casual są one niedopuszczalne. Choć niezwykle modne są spodnie z delikatnymi wzorami, na rozmowę kwalifikacyjną lepiej wybrać te gładkie. Kolor powinien być stonowany, ale nie musi być ciemny. Równie dobrze sprawdzą się zarówno czernie i granaty, jak i beże czy pastelowe róże. Następnym elementem jest bluzka. Może być klasyczna biała z kołnierzykiem, jednak równie atrakcyjnie prezentować się będą koszulki z lekkich i zwiewnych materiałów, z delikatnymi zdobieniami.

kobiety

Obuwie

Smart casual wymaga również odpowiedniego obuwia. Sportowe buty, trampki, a nawet espadryle mające uniwersalny charakter nie będą prezentować się dobrze. Z drugiej strony nie należy przesadzać z wysokością butów – szpilki na obcasie nie powinny być zbyt wysokie. Warto unikać tych z platformami. Zaleca się założenie obuwia zabudowanego – odkryte palce i pięty nie wpisują się w dress code na rozmowę kwalifikacyjną. Istotna jest również torebka. Choć duże, plecione torby są obecnie na czasie, na rozmowę o pracę warto wybrać niedużą i klasyczną.

Przy współpracy z firmą Lejdi.