glowa

Jak wybrać odpowiednią suknię wieczorową?

Elegancka suknia wieczorowa jest strojem, który należy wkładać na najważniejsze wydarzenia życiowe, toteż należy wybierać ją z ogromną dbałością. Suknia wieczorowa powinna więc znajdować się w szafie każdej kobiety. Lżejszym jej modelem i jednocześnie bardziej popularnym są tzw. suknie koktajlowe, które doskonale sprawdzają się na wyjście z przyjaciółkami bądź niezobowiązujące spotkanie ze znajomymi. Sporym problemem przy doborze sukni wieczorowej jest to, że kobiety zazwyczaj nie chcą się pokazywać kilka razy w takim samym stroju na różnych imprezach, w związku z czym zmuszone są posiadać kilka tego typu sukni w swojej garderobie.

Na co zwracać uwagę podczas wybierania sukni wieczorowej?

Wybierając suknię wieczorową należy pamiętać, że tego rodzaju strój nie może krępować ruchów. Dobrze jest więc przed zakupem wymarzonej kreacji w przymierzalni odpowiednio ją dopasować, robiąc np. kilka przysiadów czy skłonów. Strój powinien być także dobrany do sylwetki oraz charakteru danej osoby. W przypadku, gdy pani lubi się wyróżniać – powinna wybrać bardziej ekstrawagancką sukienkę. Jeżeli zaś jest osobą bardziej skromną powinna postawić na klasyczny styl. Sukienkę dopasowuje się również do rodzaju uroczystości. Na wesele zaleca się bardziej strojne kreacje, zaś te bardziej skromne zakłada się np. na imprezę imieninową u przyjaciółki.

czlowiek

Rodzaje sukienek wieczorowych

Sukienkę wieczorową najlepiej jest dobierać do sylwetki danej pani. I tak np. sukienka posiadająca krój litery A, a więc z wyglądu przypominająca dzwon (obcisła u góry, rozszerzająca się od pasa w dół) to strój pasujący do przeważającej większości pań. Jest w stanie zamaskować za duże biodra lub zaokrąglić wąskie. Ramiona wyglądają drobniej, na skutek szerokiego dołu i wąskiej góry. Taka sukienka świetnie ukrywa również za duży brzuch bądź pośladki.

Sukienka typu ołówkowego najlepiej pasuje do pań, które posiadają zgrabną pupę, płaski brzuch oraz krągłe biodra. Opina dolną część ciała i sięga przeważnie do kolan, w związku z czym doskonale prezentuje się u kobiet o nienagannych nogach.

Dla pań z masywnymi biodrami poleca się zaś wieczorową sukienkę typu księżniczka, która ściśle przylega do ciała i od pasa w dół bardzo się rozszerza.